Vėl Klaipėda, vėl Vilnius: sudilusi Kremliaus korta

„Reikalaudama kompensacijos už „okupaciją“, Lietuva gali prarasti Vilnių ir Klaipėdą,“ – skelbia Kremliaus propagandą skleidžiantis portalas rubaltic.ru, savo antrašte tarsi siūlydamas Baltijos šalių rusakalbiams pakartoti Krymo aneksijos scenarijų.

Kaip vakar pranešė naujienų portalas Delfi, rašinio autorius Michailas Krištalis kaltina Vakarų kaimynus periodiškai keliant Karaliaučiaus priklausymo klausimą. Nors, pasak jo, “jokios nerusiškos Kaliningrado ateities prielaidos neturi jokio pagrindo.“ Akis už akį principu sukurtame straipsnyje žurnalistas grūmoja – jei Baltijos šalys kėsinasi į Karaliaučių, Lietuva gali atsisveikinti su Vilniumi ir Klaipėda.

Reikia pastebėti, kad minėtos publikacijos autorius visiškai neoriginalus. Per visą mūsų pokarinę istoriją lietuvišką kortą sovietų imperijos šaukliai traukė ne kartą ir ne du. Prisiminkime kad ir garsiąją sovietinio pulkininko Nikolajaus Petrušenkos, kalbą, 1990-ųjų kovą pasakytą iš SSRS Liaudies deputatų suvažiavimo tribūnos. Jos esmė buvo tokia: „norite nepriklausomybės, atiduokite Vilnių ir Klaipėdą“. (Šią kalbą tūkstantmečių sandūroje prisiminiau drauge su kolegomis sukurtame filme „Kovo 11-osios kontekstai“). O ką jau kalbėti apie Kremliaus klounu laikomo, bet slapčiausius jo troškimus įgarsinančio Vladimiro Žirinovskio svaičiojimus.

Kas davė ir iki šiol duoda peno tokioms kalboms? Ar ne sovietų tirono Josifo Stalino 1944-aisiais iš rankovės ištraukta korta? Išsamiau apie tai – luksas.blog archyvo tekste „Lietuviška korta Kremliaus kaladėje“

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s