Rugsėjo 19 d. Vilnių užima sovietų kariuomenė

AL-171027-02

1939 metų rugsėjo 19 dieną Vilniuje pasirodė Lenkiją užpuolusios Sovietų Sąjungos kareiviai. Per keturiasdešimt  raudonarmiečių, politrukų ir enkavėdistų „viešnagės“ dienų  mieste vis labiau ėmė ryškėti chaoso ženklai.

Vakarų Baltarusijos dalimi  Vilnių ir jo kraštą laikę sovietai mėgino ne tik primesti čia savo valdymo būdus, bet ir ėmė grobti ir naikinti visuomenės bei žmonių turtą, fabrikus, ligonines, parduotuves, archyvus, muziejus ir viska kita, ko tik nepatingėdavo pričiupti. Visas šis košmaras turėjo baigtis spalio 10-ąją, kai Lietuva buvo priversta pasirašyti su sovietais vadinamąją savitarpio pagalbos sutartį, kuria mainais į Lietuvoje steigiamas Raudonosios armijos bazes turėjo atgauti Vilnių. Tačiau niekas nesibaigė: bolševikai plėšė ir vogė iki paskutinės akimirkos, kuomet jiems jau teko užleisti vietą Lietuvos kariams.

Išsamiau apie tai – luksas.blog archyvo rašinyje:

Kaip Vilnius netapo Baltarusijos miestu

Realių karo veiksmų nė viena iš Varšuvos globėjų taip ir nepradėjo. Tiesą sakant, tai visai nenudžiugino J. Stalino, kuris tikėjosi bent kurį laiką smagiai pažarstyti žarijas svetimomis rankomis. Ir tik paaiškėjus, kad nei Londonas, nei Paryžius neketina realiai ginti Lenkijos, sovietų vadovybę noromis ar nenoromis bet ėmė ruoštis puolimui. Juo labiau, kad rugsėjo 8-ąją Vermachto daliniai jau buvo užėmę Varšuvą.

Štai taip juoda virto balta – auka, pasirodo, yra visai ne auka bet agresorė, o raudonarmiečiai tik padeda sukilusiems prieš žiaurią priespaudą savanoriams nuversti nekenčiamą valdžią. Kad ir kaip keista, bet ši primityvi propagandinė technologija veiks ilgus dešimtmečius iki pat šių dienų.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s