Rugsėjo 20 d. Ištremta partizano A. Kraujelio-Siaubūno šeima

AL-141107-01

1951 m. rugsėjo 20 d. į Sibirą buvo ištremta partizano Antano Kraujelio-Siaubūno šeima: tėvas, motina ir 5 seserys. 1958 m. šeima grįžo į Lietuvą, bet 1960 m. pavasarį ištremta antrą kartą. Iš tremties jai leista grįžti į Lietuvą tik 1966 m.

Štai kaip tą tragišką rytą prisiminimuose piešia A. Kraujelio sesuo Janina Šyvokienė: „Kas apsakys to ryto skausmą ir beviltiškumą! Niekas, kam nėra tekę to išgyventi, nesupras. Buvo labai baisu. Mano galvoje sukosi klausimai: „Kodėl? Už ką?“ Atvažiavo kaimynų pastotės, sukrovė keletą daiktų. Mus sulaipino į vežimą ir išvežė. Vitalijai sėdant į vežimą, stribas trenkė jai į pašonę ir pašaipiai tarė: „Pasakyk, kur Antanas, – nevešime“. Antanas buvo Kaniūkų kapinėse ir viską matė. „Buvo labai sunku, – pasakojo vėliau Antanas. – Jei būčiau nusišovęs – tokia mintis buvo kilusi – tėvų trėmimas, manau, nebūtų buvęs atidėtas“.

Išsamiau apie A. Kraujelį_Siaubūną:

Paskutinysis Aukštaitijos partizanas

A. Kraujelis tiek sovietmečio spaudoje, tiek Nepriklausomybės apyaušryje skelbtuose stribų ir enkavedistų memuaruose vaizduotas vos ne kaip šėtono įsikūnijimas, negailestingas plėšikas ir žmogžudys, kurio rankos suteptos dešimčių niekuo dėtų žmonių krauju. O ir vėliau, jau mūsų laikais prie A. Kraujelio pavardės kai kurie politiškai korektiški apžvalgininkai skubėdavo prirašyti epitetą „kontraversiškas“. Nekalbant jau apie tiesioginius kaltinimus, kuriuos žuvusiam ir todėl nebegalinčiam apsiginti partizanui ir šiomis dienomis kartais pažeria ne mažiau kontraversiški sovietiniai ar posovietiniai veikėjai.

 

 

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s